Taarikh (8.x-1.1) - en to bo translation catalogue (16 entries)

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Mon
bo: ཟླ

en: Tue
bo: མིག

en: Wed
bo: ལྷག

en: Thu
bo: ཕུར

en: Sat
bo: སྤེན

en: Sun
bo: ཉི

en: Su
bo: ཉི

en: Mo
bo: ཟླ

en: Tu
bo: མིག

en: We
bo: ལྷག

en: Th
bo: ཕུར

en: Fr
bo: སངས

en: Sa
bo: སྤེན

en: About
bo: གསལ་བཤད
