TableField (8.x-2.2) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Number of columns
hi: स्तंभों की संख्या

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
hi: केवल निम्नलिखित विस्तार की फ़ाइलों को ही अनुमति दी हैं : %files-allowed.

en: Text format
hi: पाठ प्रारूप

en: The first row will appear as the table header. Leave the first row blank if you do not need a header.
hi: पहली पंक्ति तालिका प्रवेशिका की तरह प्रतीत होगी| अगर आपको प्रवेशिका नहीं चाहिए तो पहली पंक्ति खाली छोड़ें |

en: Table structure rebuilt.
hi: तालिका स्वरुप पुनःस्थापित किया गया |
