TacJS (7.0.0-rc2) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Title
pt: Título

en: title
pt: título

en: Status
pt: Estado

en: deny
pt: recusar

en: Read more
pt: Ler mais

en: more
pt: mais

en: Comments
pt: Comentários

en: More
pt: Mais

en: Social networks
pt: Redes sociais

en: Support
pt: Suporte

en: Overview
pt: Vista global

en: all
pt: todos

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Top
pt: Topo

en: Timestamp
pt: Registo data/hora

en: All
pt: Todos

en: Bottom
pt: Baixo

en: Advanced
pt: Avançado

en: Disclaimer
pt: Aviso legal

en: Other
pt: Outro

en: Allow
pt: Permitir

en: Deny
pt: Recusar o acesso

en: Default state
pt: O estado predefinido

en: Close
pt: Fechar

en: source
pt: fonte

en: Source
pt: Fonte

en: Languages
pt: Idiomas

en: Middle
pt: Meio

en: Expire
pt: Expira

en: Info
pt: Informações

en: Credit
pt: Crédito

en: details
pt: Detalhes

en: day(s)
pt: dia(s)

en: Mandatory
pt: Obrigatório

en: info
pt: informação

en: IP address
pt: Endereço de IP

en: close
pt: fechar

en: More info
pt: Mais informação

en: Videos
pt: Vídeos

en: allow
pt: autorizar

en: Cookie name
pt: Nome do cookie

en: Privacy policy
pt: Política de privacidade

en: Show Icon
pt: Mostrar ícone
