TacJS (8.x-6.4-alpha4) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: title
it: titolo

en: Status
it: Stato

en: deny
it: nega

en: Read more
it: Leggi tutto

en: more
it: altro

en: Comments
it: Commenti

en: More
it: Altro

en: Overview
it: Panoramica

en: all
it: tutto

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Top
it: In cima

en: All
it: Tutti

en: Bottom
it: In fondo

en: Advanced
it: Avanzate

en: Other
it: Altro

en: Allow
it: Permetti

en: Deny
it: Blocca

en: Default state
it: Stato predefinito

en: Close
it: Chiudi

en: Source
it: Sorgente

en: Languages
it: Lingue

en: Info
it: Informazioni

en: Credit
it: Credito

en: details
it: dettagli

en: day(s)
it: giorno/i

en: Mandatory
it: Obbligatorio

en: info
it: informazioni

en: Video Title
it: Titolo del video

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: close
it: chiudi

en: More info
it: Maggiori informazioni

en: Videos
it: Video

en: allow
it: permetti
