Tagadelic (8.x-3.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: User
tr: Kullanıcı

en: Block
tr: Blok

en: Desc
tr: Azalan

en: node
tr: düğüm

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: You need at least one field before you can configure your table settings
tr: Tablo ayarlarını yapılandırabilmek için en az bir alan gerekli

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Author uid
tr: Yazarın uid
