TagCloud (2.0.6) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
id: Mengatur Tag Clouds. Atur urutannya, jumlah tag, dan kedalaman Clouds

en: Tags
id: Tag

en: by title, ascending
id: berdasar judul, urutan maju

en: by title, descending
id: berdasar judul, urutan mundur

en: random
id: acak

en: Number of levels
id: Jumlah tingkatan

en: Tags to show
id: Tag untuk ditampilkan

en: Taxonomy
id: Taksonomi

en: Settings
id: Pengaturan

en: About
id: Tentang

en: Vocabulary machine name
id: Nama mesin kosakata
