TagCloud (2.0.8) - en to fi translation catalogue (26 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
fi: Säädä tagipilviä.Määrittele järjestys, tagien määrä ja tagipilvien syvyys.

en: Tags
fi: Tagit

en: by title, ascending
fi: otsikon mukaan, nouseva

en: by title, descending
fi: otsikon mukaan, laskeva

en: random
fi: satunnainen

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
fi: Määrittelee tagien lajittelujärjestyksen.

en: Number of levels
fi: Tasojen määrä

en: Tags to show
fi: Näytettävät tagit

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Settings
fi: Asetukset

en: About
fi: Tietoja

en: more tags
fi: lisää tageja

en: Amount of tags on the pages
fi: Tagien määrä sivuilla

en: Tags in @voc
fi: Tagit sanastossa @voc

en: by count, ascending
fi: määrä, nouseva

en: by count, descending
fi: määrä, laskeva

en: Tagclouds sort order
fi: Tagipilven järjestystapa

en: Display Tags with Count
fi: Näytä tagit määrän kanssa

en: Tagclouds Display Type
fi: Tagipilven näyttötapa

en: Determines the style of the page.
fi: Määrittelee sivun tyylin.

en: TagClouds configuration
fi: Tagipilven asetukset

en: TagClouds
fi: Tagipilvet

en: Separation of Tags per language
fi: Tagien erittely eri kielille

en: If you have more than one language installed this setting would allow you to separate the tags for each language.
fi: Jos sivustolla on käytössä useampi kuin yksi kieli, tämä asetus sallii eritellä jokaiselle kielelle omat tagit.

en: Link term to node when only one content is tagged
fi: Linkitä tagi kyseiseen sivuun kun vain yksi sisältö on merkitty kyseisellä tagilla

en: When there is only one content tagged with a certain term, link that term to this node instead of the term list page.
fi: Kun tagi sisältää vain yhden sisällön, linkitä tagi tähän sisältöön sen sijaan että linkitetään termilistasivulle.
