TagCloud (2.0.8) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
ja: 順序の設定、タグ数、深度等、タグクラウドの設定を行います。

en: Tags
ja: タグ

en: by title, ascending
ja: タイトル - 昇順

en: by title, descending
ja: タイトル - 降順

en: random
ja: ランダム

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
ja: フリータギングページでのタグの並び順を指定してください。

en: Number of levels
ja: レベル数

en: Tags to show
ja: タグの表示数

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Settings
ja: 設定

en: About
ja: アバウト

en: more tags
ja: タグの続き...

en: Amount of tags on the pages
ja: ページ上のタグの量

en: Tags in @voc
ja: @vocのタグ

en: Vocabulary machine name
ja: ボキャブラリーのシステム内部名称
