TagCloud (2.0.9) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Configure the tag clouds. Set the order, the number of tags, and the depth of the clouds.
pt: Configura as nuvens de tag. Defina a ordem, número de tags e a profundidade das nuvens.

en: by title, ascending
pt: por título, crescente

en: by title, descending
pt: por titulo, decrescente

en: random
pt: aleatório

en: Determines the sort order of the tags on the freetagging page.
pt: Determina a ordem das tags na página de freetagging.

en: Number of levels
pt: Número de níveis

en: Tags to show
pt: Tags a mostrar

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Settings
pt: Configurações

en: About
pt: Sobre

en: more tags
pt: mais tags

en: Vocabulary machine name
pt: Nome de máquina do vocabulário
