Tagify (1.2.19) - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Search
cs: Hledat

en: Field name
cs: Název pole

en: Contains
cs: Obsahuje

en: unlimited
cs: neomezené

en: Number of results
cs: Počet výsledků

en: Autocomplete matching
cs: Porovnávání s automatickým dokončováním

en: Starts with
cs: Začíná na

en: By @name on @date
cs: Uživatel @name dne @date

en: By @name
cs: Dle @name

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: No placeholder
cs: Žádný zástupný symbol

en: - Restricted access -
cs: - Omezený přístup -
