Tagify (1.2.36) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Search
da: Søg

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Field name
da: Feltnavn

en: Contains
da: Indeholder

en: unlimited
da: ubegrænset

en: Number of results
da: Antal resultatet

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: Starts with
da: Starter med

en: By @name on @date
da: Af @name, @date

en: By @name
da: Af @name

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
da: Vælg metoden der skal bruges til at hente autocomplete-forslag. Bemærk at <em>Indeholder</em> kan give performance-problemer på sites med tusindvis af entities.

en: No placeholder
da: Ingen placeholder

en: - Restricted access -
da: - Begrænset adgang -

en: Authored on @date
da: Skrevet den @date

en: The number of suggestions that will be listed. Use <em>0</em> to remove the limit.
da: Antallet af forslag der vises. Brug <em>0</em> for at fjerne grænsen.

en: Autocomplete suggestion list size: @size
da: Størrelse på liste af autocomplete-forslag: @size
