Tally (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Default
de: Standard

en: Count
de: Anzahl

en: Default value
de: Standardwert

en: About
de: Über

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: @name field is required.
de: Das Feld @name ist erforderlich.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Type of item to reference
de: Zu referenzierender Elementtyp

en: Reference method
de: Referenzmethode

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: No placeholder
de: Kein Platzhalter
