Tally (8.x-1.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (11 entries)

en: Default
fi: Oletus

en: Count
fi: Laskuri

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: About
fi: Tietoja

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Type of item to reference
fi: Viitattavan kohteen tyyppi

en: Reference method
fi: Viittaustapa

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: No placeholder
fi: Ei paikkamerkkiä
