Tally (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Count
hu: Mennyiség

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: About
hu: Leírás

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Type of item to reference
hu: Hivatkozó elem típusa

en: Reference method
hu: Hivatkozási mód

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: No placeholder
hu: Nincs helykitöltő
