Tally (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Default
id: Bawaan

en: Count
id: Jumlah

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: About
id: Tentang

en: @name field is required.
id: @name field dibutuhkan.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Type of item to reference
id: Jenis item yang direferensikan

en: Reference method
id: Metode referensi

en: No placeholder
id: Tidak ada placeholder
