Tally (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Default
pl: Domyślny

en: Count
pl: Liczba

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: About
pl: O stronie

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: @name field is required.
pl: Pole @name jest wymagane.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: Reference method
pl: Sposób referencji

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: No placeholder
pl: Brak zaślepki
