Tally (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Default
tr: Varsayılan

en: Count
tr: Sayaç

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: About
tr: Hakkında

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Type of item to reference
tr: Referans verilecek öge tipi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: No placeholder
tr: Yer tutucu yok
