Tally (8.x-1.0-alpha3) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Default
ja: デフォルト

en: Count
ja: カウント

en: Default value
ja: デフォルト値

en: About
ja: アバウト

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Type of item to reference
ja: 参照するアイテムのタイプ

en: Reference method
ja: 参照方法

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: No placeholder
ja: プレースホルダー無し
