Tally (8.x-1.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Default
ro: Implicit

en: Count
ro: Contor

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: About
ro: Despre

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: No placeholder
ro: Niciun substituent
