Tamper (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Required
nl: Verplicht

en: True
nl: Waar

en: False
nl: Niet waar

en: Format
nl: Opmaak

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Other
nl: Andere

en: Both
nl: Beide

en: Operation
nl: Bewerking

en: Source
nl: Bron

en: Limit
nl: Limiet

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Thousands separator
nl: Scheidingsteken voor duizendtallen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Raw
nl: Onbewerkt

en: Word
nl: Woord

en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Decimal point
nl: Decimaalteken

en: Rewrite
nl: Herschrijven

en: Allowed tags
nl: Toegestane labels

en: Decimals
nl: Decimalen

en: Format string
nl: Opmaakstring

en: Unique
nl: Uniek

en: Exact
nl: Nauwkeurig

en: Convert to lowercase
nl: Omzetten naar kleine letters

en: Number of characters
nl: Aantal tekens

en: Invalid regular expression.
nl: Ongeldige reguliere expressie.
