Tamper (8.x-1.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Value
fr: Valeur

en: Required
fr: Requis

en: True
fr: Vrai

en: False
fr: Faux

en: Date format
fr: Format de date

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Other
fr: Autre

en: Both
fr: Les deux

en: Operation
fr: Opération

en: Limit
fr: Limite

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Thousands separator
fr: Séparateur de milliers

en: Copy
fr: Copier

en: Raw
fr: Brut

en: Word
fr: Mot

en: Case sensitive
fr: Sensible à la casse

en: Decimal point
fr: Marqueur décimal

en: Rewrite
fr: Réécrit

en: Allowed tags
fr: Balises autorisées

en: Null
fr: Vide

en: Decimals
fr: Décimales

en: Format string
fr: Chaine de format

en: Match case
fr: Cas de correspondance

en: Exact
fr: Correct

en: Convert to lowercase
fr: Convertir en minuscules

en: Hash
fr: Hachage

en: Number of characters
fr: Nombre de caractères

en: Strip tags
fr: Retirer les balises
