Tamper (8.x-1.0-alpha5) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Required
id: Wajib

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Date format
id: Format tanggal

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Average
id: Purata

en: Count
id: Jumlah

en: Maximum
id: Maksimum

en: Other
id: Lainnya

en: Both
id: Keduanya

en: Operation
id: Operasi

en: Function
id: Fungsi

en: Source
id: Sumber

en: Limit
id: Batas

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Copy
id: Salin

en: Aggregate
id: Pemampatan

en: Case sensitive
id: Karakter sensitif

en: Decimal point
id: Poin desimal

en: Sum
id: Jumlah

en: Convert to lowercase
id: Ubah ke huruf kecil
