Tamper (8.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Required
pt: Obrigatório

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Format
pt: Formato

en: Date format
pt: Formato de data

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Average
pt: Média

en: Count
pt: Contagem

en: Mode
pt: Modo

en: Maximum
pt: Máximo

en: Range
pt: Alcance

en: Other
pt: Outro

en: Both
pt: Ambos

en: Operation
pt: Operação

en: Source
pt: Fonte

en: Limit
pt: Limite

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Thousands separator
pt: Separador de milhares

en: Copy
pt: Copiar

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Aggregate
pt: Agregar

en: Case sensitive
pt: Maiúsculas e minúsculas

en: Decimal point
pt: Ponto decimal

en: Sum
pt: Soma

en: Null
pt: Nulo

en: Format string
pt: Formato da expressão
