Tamper (8.x-1.0-beta1) - en to el translation catalogue (34 entries)

en: Value
el: Αξία

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Field
el: Πεδίο

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Format
el: Μορφή

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Other
el: Άλλο

en: Both
el: Και τα δύο

en: Operation
el: Λειτουργία

en: Function
el: Λειτουργία

en: Source
el: Πηγή

en: Limit
el: Όριο

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Case sensitive
el: Με διάκριση πεζών-κεφαλαίων

en: Column
el: Στήλη

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Decimal point
el: Υποδιαστολή

en: Sum
el: Άθροισμα

en: Format string
el: Κείμενο μορφοποίησης

en: Convert to lowercase
el: Μετατροπή σε πεζούς χαρακτήρες

en: Hash
el: Κατακερματισμός
