Tamper (8.x-1.0-beta1) - en to fi translation catalogue (39 entries)

en: Value
fi: Arvo

en: Required
fi: Pakollinen

en: Field
fi: Kenttä

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Format
fi: Muoto

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Average
fi: Keskimäärin

en: Count
fi: Laskuri

en: Mode
fi: Tila

en: Normal
fi: Normaali

en: Maximum
fi: Suurin

en: Range
fi: Alue

en: Other
fi: Muu

en: Both
fi: Molemmat

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Function
fi: Funktio

en: Source
fi: Lähde

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Thousands separator
fi: Tuhaterotin

en: Copy
fi: Kopioi

en: Minimum
fi: Pienin

en: Aggregate
fi: Aggregoi

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Case sensitive
fi: Kirjasinkokoriippuvainen

en: Column
fi: Palsta

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Bundle
fi: Paketti

en: Decimal point
fi: Desimaalipiste

en: Sum
fi: Summa

en: Allowed tags
fi: Sallitut avainsanat

en: Null
fi: Nolla

en: Format string
fi: Muodon merkkijono

en: Unique
fi: Yksilöllinen

en: -- Select --
fi: -- Valitse --
