Tamper (8.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Required
fa: اجباری

en: Field
fa: میدان

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Average
fa: میانگین

en: Count
fa: شمارش

en: Mode
fa: سبک

en: Maximum
fa: حداکثر

en: Other
fa: ساير

en: Both
fa: هردو

en: Source
fa: منبع

en: Limit
fa: محدوده

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Copy
fa: تکثیر

en: Minimum
fa: حداقل

en: Aggregate
fa: انبوه

en: Case sensitive
fa: حساس به بزرگی و کوچکی حروف

en: Column
fa: ستون

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Bundle
fa: بسته

en: Decimal point
fa: ممیز دهدهی

en: Sum
fa: مجموع

en: Null
fa: تهی

en: Format string
fa: قالب‌بندی رشته
