Tamper (8.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (49 entries)

en: Value
ru: Значение

en: Required
ru: Обязательно

en: Field
ru: Поле

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Format
ru: Формат

en: Date format
ru: Формат даты

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Average
ru: В среднем

en: Count
ru: Количество

en: Mode
ru: Режим

en: Normal
ru: Нормальный

en: Maximum
ru: Максимум

en: Range
ru: Диапазон

en: Other
ru: Другое

en: Both
ru: Оба

en: Operation
ru: Действие

en: Function
ru: Функция

en: Source
ru: Источник

en: Limit
ru: Предел

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Thousands separator
ru: Разделитель тысяч

en: Copy
ru: Копировать

en: Minimum
ru: Минимум

en: Aggregate
ru: Агрегировать

en: Raw
ru: Без обработки

en: Any
ru: Любой

en: Word
ru: Слово

en: Case sensitive
ru: Учитывать регистр

en: Column
ru: Колонка

en: Text to replace
ru: Текст для замены

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Bundle
ru: Набор

en: Decimal point
ru: Десятичная точка

en: Rewrite
ru: Перезапись

en: Sum
ru: Сумма

en: Decimals
ru: Десятичные

en: Format string
ru: Строка формата

en: Unique
ru: Уникальный

en: Match case
ru: Учитывать регистр

en: Convert to lowercase
ru: Конвертировать в строчные символы

en: Hash
ru: Хэш

en: Number of characters
ru: Количество символов

en: -- Select --
ru: -- Выбор --

en: Truncate
ru: Обрезать

en: Strip tags
ru: Удалить теги

en: Strip tags.
ru: Удалить теги.
