Tamper (8.x-1.0-beta1) - en to te translation catalogue (20 entries)

en: Value
te: విలువ

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Field
te: ఖాళీ

en: True
te: సత్యం

en: False
te: అసత్యం

en: Format
te: ఆకృతి

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: To
te: ఎవరికి

en: From
te: నుండి

en: Average
te: సగటు

en: Count
te: లెక్క

en: Normal
te: సాధారణ

en: Maximum
te: గరిష్ఠం

en: Other
te: ఇతర

en: Source
te: మూలం

en: Left
te: ఎడమ

en: Right
te: కుడి

en: Minimum
te: కనిష్ఠం

en: Decimal point
te: దశాంశ బిందువు

en: Sum
te: మొత్తం
