Tamper (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Value
hi: मान

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Field
hi: क्षेत्र

en: True
hi: सही

en: False
hi: गलत

en: Format
hi: प्रारूप

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: Average
hi: औसत

en: Count
hi: गुणांक

en: Mode
hi: प्रकार

en: Normal
hi: सामान्य

en: Maximum
hi: ज्यादा से ज्यादा

en: Other
hi: अन्य

en: Both
hi: दोनों

en: Operation
hi: काम

en: Source
hi: स्रोत

en: Limit
hi: सीमा

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Copy
hi: प्रतिलिपि

en: Minimum
hi: न्यूनतम

en: Case sensitive
hi: अक्षर संवेदनशील

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Decimal point
hi: दशमलव बिंदु

en: Hash
hi: हैश
