Tamper (8.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (43 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Required
hu: Szükséges

en: Field
hu: Mező

en: True
hu: Igaz

en: False
hu: Hamis

en: Format
hu: Formátum

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Average
hu: Átlag

en: Count
hu: Mennyiség

en: Mode
hu: Mód

en: Normal
hu: Általános

en: Range
hu: Tartomány

en: Other
hu: Egyéb

en: Both
hu: Mindkettő

en: Operation
hu: Művelet

en: Function
hu: Függvény

en: Source
hu: Forrás

en: Limit
hu: Korlát

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Thousands separator
hu: Ezres elválasztó

en: Copy
hu: Másolás

en: Aggregate
hu: Összevonás

en: Raw
hu: Nyers

en: Any
hu: Bármelyik

en: Case sensitive
hu: Kis és nagybetű érzékeny ellenőrzés

en: Column
hu: Oszlop

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Keyword filter
hu: Kulcsszószűrő

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Decimal point
hu: Tizedespont

en: Sum
hu: Összegzés

en: Allowed tags
hu: Engedélyezett jelölők

en: Null
hu: (Érték nélküli)

en: Format string
hu: Formátum karaktersorozat

en: Unique
hu: Egyedi

en: Match case
hu: Kis-/nagybetűk egyeztetése

en: Exact
hu: Pontos

en: Convert to lowercase
hu: Kisbetűssé alakítás

en: -- Select --
hu: -- Kiválasztás --

en: Strip tags
hu: Jelölők eltávolítása
