Tamper (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (36 entries)

en: Value
it: Valore

en: Required
it: Obbligatorio

en: Field
it: Campo

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Format
it: Formato

en: Date format
it: Formato data

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Average
it: Media

en: Count
it: Numero

en: Mode
it: Modalità

en: Normal
it: Normale

en: Maximum
it: Massimo

en: Other
it: Altro

en: Both
it: Entrambi

en: Operation
it: Operazione

en: Function
it: Funzione

en: Source
it: Sorgente

en: Limit
it: Limite

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Thousands separator
it: Separatore delle migliaia

en: Copy
it: Copia

en: Minimum
it: Minimo

en: Aggregate
it: Aggrega

en: Raw
it: Raw (non processato)

en: Any
it: Qualunque

en: Case sensitive
it: Distingui maiuscole/minuscole

en: Column
it: Colonna

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Decimal point
it: Virgola decimale

en: Sum
it: Somma

en: Format string
it: Stringa del formato

en: Unique
it: Univoco

en: Convert to lowercase
it: Converti in lettere minuscole
