tapis_app (1.4.1-alpha1) - en to kn translation catalogue (22 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: Launch
kn: ಆರಂಭಿಸು

en: Memory
kn: ಮೆಮೊರಿ
