tapis_app (1.4.1-alpha1) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: On
tr: Açık

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Version
tr: Sürüm

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Default
tr: Varsayılan

en: Summary
tr: Özet

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Off
tr: Kapalı

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Share
tr: Paylaş

en: Apply
tr: Uygula

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Input type
tr: Girdi tipi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan
