tapis_app (1.4.1-alpha1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: On
id: Pada

en: Tags
id: Tag

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Version
id: Versi

en: Search
id: Pencarian

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Off
id: Matikan

en: Owner
id: Pemilik

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
