tapis_job (1.4.1-alpha3) - en to uk translation catalogue (48 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Refresh
uk: Оновити

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Submitted
uk: Надіслано

en: System
uk: Система

en: Desc
uk: Спад

en: Job
uk: Завдання

en: job
uk: пропозиція роботи

en: Owner
uk: Власник

en: Jobs
uk: Завдання

en: Clone
uk: Клонувати

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Condition
uk: Умова

en: Queued
uk: В черзі

en: Changed
uk: Змінено

en: Completed
uk: Завершено

en: Failed
uk: Невдало

en: Allocation
uk: Розміщення

en: Running
uk: Запущено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Launch
uk: Старт

en: Output
uk: Вивід

en: Webform submission
uk: Надсилання веб-форми

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Asc
uk: Зрост

en: App
uk: Програма

en: Restart
uk: Перезапуск

en: Cancel job
uk: Скасувати завдання
