tapis_system (1.4.1-alpha2) - en to cs translation catalogue (42 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Value
cs: Hodnota

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Description
cs: Popis

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: Category
cs: Kategorie

en: Label
cs: Popisek

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: View
cs: Zobrazit

en: Modules
cs: Moduly

en: Notes
cs: Poznámky

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: User
cs: Uživatel

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Host
cs: Hostitel

en: System
cs: Systém

en: Desc
cs: Sestupně

en: Owner
cs: Vlastník

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Changed
cs: Změněno

en: Apply
cs: Použít

en: Execute
cs: Vykonat

en: Offset
cs: Posun

en: Public key
cs: Veřejný klíč

en: Private key
cs: Soukromý klíč

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Asc
cs: Vzestupně
