tapis_system (1.4.1-alpha2) - en to hi translation catalogue (39 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Category
hi: वर्ग

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Summary
hi: सारांश

en: View
hi: देखें

en: Modules
hi: मॉड्युल

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Data type
hi: आंकड़ा प्रारूप

en: Host
hi: होस्ट

en: System
hi: प्रणाली

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Port
hi: पोर्ट

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
