tapis_system (1.4.1-alpha2) - en to hr translation catalogue (36 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Value
hr: Vrijednost

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Description
hr: Opis

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Tags
hr: Oznake

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: Category
hr: Kategorija

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Summary
hr: Sažetak

en: View
hr: Pregled

en: Modules
hr: Moduli

en: Notes
hr: Bilješke

en: Updated
hr: Osvježeno

en: User
hr: Korisnik

en: Created
hr: Stvoreno

en: Data type
hr: Vrsta podataka

en: Host
hr: Poslužitelj

en: System
hr: Sustav

en: Desc
hr: Silazno

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Apply
hr: Primjeni

en: Execute
hr: Izvrši

en: Asc
hr: Uzlazno
