tapis_system (1.4.1-alpha2) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Category
it: Categoria

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: View
it: Visualizza

en: Modules
it: Moduli

en: Notes
it: Note

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Data type
it: Tipo di dato

en: System
it: Sistema

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Sort by
it: Ordina per

en: Port
it: Porta

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Execute
it: Esegui

en: Offset
it: Scostamento

en: Public key
it: Chiave pubblica

en: Private key
it: Chiave privata

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »
