tapis_system (1.4.1-alpha2) - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Category
oc: Categoria

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Summary
oc: Resumit

en: View
oc: Veire

en: Modules
oc: Moduls

en: Notes
oc: Nòtas

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Data type
oc: Tipe de donadas

en: Host
oc: Òste

en: System
oc: Sistèma

en: Owner
oc: Proprietari

en: Sort by
oc: Triar per

en: Share
oc: Partejar

en: Port
oc: Pòrt

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Execute
oc: Executar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Public key
oc: Clau publica

en: Private key
oc: Clau privada

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -
