tapis_system (1.4.1-alpha2) - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Category
ro: Categorie

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: View
ro: Afișează

en: Modules
ro: Module

en: Notes
ro: Note

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Data type
ro: Tip de date

en: Host
ro: Gazdă

en: System
ro: Sistem

en: Desc
ro: Descendent

en: Owner
ro: Proprietar

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Share
ro: Împărtășiți

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Root directory
ro: Directorul rădăcină

en: Changed
ro: Schimbat

en: Apply
ro: Aplică

en: Execute
ro: Execută

en: Offset
ro: Decalaj

en: Maximum time
ro: Timp maxim

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Asc
ro: Ascendent

en: Minimum time
ro: Timp minim
