tapis_system (1.4.1-alpha2) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Category
tr: Kategori

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Summary
tr: Özet

en: View
tr: Görüntüle

en: Modules
tr: Modüller

en: Notes
tr: Notlar

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Data type
tr: Veri türü

en: Host
tr: Sunucu

en: System
tr: Sistem

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Share
tr: Paylaş

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Asc
tr: Artan
