tapis_system (1.4.1-alpha2) - en to uk translation catalogue (51 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Category
uk: Категорія

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: View
uk: Перегляд

en: Modules
uk: Модулі

en: Notes
uk: Примітки

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Data type
uk: Тип даних

en: Host
uk: Хост

en: System
uk: Система

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Nickname
uk: Псевдонім

en: Share
uk: Спільні файли

en: Port
uk: Порт

en: Authored on
uk: Створено

en: Root directory
uk: Кореневий каталог

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Execute
uk: Виконати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Public key
uk: Відкритий ключ

en: Private key
uk: Приватний ключ

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: queue
uk: черга

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Asc
uk: Зрост

en: System username
uk: Ім'я користувача в ОС

en: Precedence
uk: Пріоритет
