Task (8.x-2.0-alpha10) - en to kn translation catalogue (23 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Expiration Date
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವ ದಿನಾಂಕ

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Tasks
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: About
kn: ಕುರಿತು
