Task (8.x-2.0-alpha10) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: Description
fa: شرح

en: Edit
fa: تدوین

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Active
fa: فعال

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Create new revision
fa: ایجاد تنقیح جدید

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Tasks
fa: وظایف

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به تنقیح %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف تنقیح مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: The URL of the account profile page.
fa: آدرس صفحه پروفایل حساب.

en: not yet assigned
fa: هنوز اختصاص داده نشده

en: not yet created
fa: هنوز ایجاد نشده

en: Link to the entity
fa: واصلی به عنصر
