Task (8.x-2.0-alpha11) - en to mg translation catalogue (6 entries)

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Operations
mg: Hatao

en: Type
mg: Karazana

en: Closed
mg: Mihidy

en: Description
mg: Andinindininy
