Task (8.x-2.0-alpha4) - en to ht translation catalogue (5 entries)

en: Status
ht: Eta

en: Operations
ht: Operasyon

en: Description
ht: Deskripsyon

en: Name
ht: Non

en: Changed
ht: Chanje
