Task (8.x-2.0-alpha4) - en to ne translation catalogue (19 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Closed
ne: बन्द गरिएको

en: Description
ne: विवरण

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: View
ne: दृश्य

en: URL
ne: यूआरएल

en: ID
ne: परिचय

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Active
ne: सक्रिय

en: Revisions
ne: संशोधन

en: Authored by
ne: लेखक

en: Revision
ne: संशोधन

en: Tasks
ne: कार्यहरु

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा
