Task (8.x-2.0-alpha4) - en to ug translation catalogue (17 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Closed
ug: يىپىش

en: Description
ug: بايانى

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Revert
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Revision
ug: ئۆزگەرتىلمە نەشرى

en: Tasks
ug: ۋەزىپە

en: About
ug: ھەققىدە

en: Dismiss
ug: يوشۇرۇش
