Task (8.x-2.0-alpha7) - en to am translation catalogue (16 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Closed
am: የተዘጋ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: ID
am: አይዲ

en: Active
am: ገባሪ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Link to the entity
am: ከአካሉ ጋር አገናኝ
